Na vlásku

28. ledna 2011 v 12:19 | Rinka |  Filmy
Na vlásku
    Byla jednou jedna kouzelná květina, která dokázala každého uzdravit a udržet mu mládí.  A právě tuto zlatou květinu najde jedna stará, zlá a ošklivá baba, která si ji pro sebe schovává, aby byla navždy mladá.
   Ale zrovna v téže dobu churaví na zámku těhotná královna a celé království se vydá hledat květinu, aby milovaná královna neumřela. Přestože byla květina pečlivě schovaná, lidé jí našli a zlé babě ukradli. Královna je zachráněna a narodí se jí krásná holčička se zlatými, léčivými vlasy.
   Ale protože baba chce být stále mladá, unese malou holčičku - Rapunzel se jmenuje - a vychová ji v ukryté věži jako svoji vlastní.
   A tady náš příběh začíná. Po osmnácti letech se mladá Rapunzel s kouzelnými vlasy touží podívat na svět a neustále svou ,,matku" prosí, aby ji pustila ven. Ta jí to však ne a ne dovolit.
   Až jednoho dne se k Rapunzel do věže vloupal mazaný zlodějíček Flynn Rider, který je pronásledován vojáky a udatným koněm Maximem.
   Ve věži ho však Rapunzel pánvičkou hravě omráčí, sebere mu jeho uloupenou kořist a vrátí mu ji pouze pod podmínkou, že ji Flynn bezpečně zavede do zámku a zpět. Zdá se, že flirtování ani sexy pohled mladou dívku neobměkčí, a tak Flynn nemá na výběr...
   Začíná dobrodružná cesta, kdy jim jsou v patách zlá baba, která chce zpět své mládí, vojáci, padouši a pohrdavý kůň Maxim. A ani láska na sebe nenechá dlouho čekat...

Tangled
Animovaný/Komedie/Rodinný/Muzikál
USA, 2010, 92 min.
Režie: Byron Howard, Nathan Greno
Hrají: Mandy Moore, Zachary Levi, Donna Murphy, Ron Perlman, Jeffrey Tambor a další   A máme tu další animovaný film - konečně nějaký dobrý! Přestože se jedná o klasiku (uvězněná princezna, zlá baba... a tak podobně), je tam pár originálních nápadů. A je to dost vtipné, sice nijak převratně, ale pobavite se u toho a zasmějete.
   Tahle pohádka je milá, zábavná a skvěle se u ní uvolníte. I když mi princezna silně připomínala panenku barbie, bílý kůň Maxim (a není náhodou křížený se psem? :D) a úžasný, dsrný chameleon to všechno vytáhli a já jsem si ten animák vážně oblíbila. Asi nejlepší, který jsem viděla za poslední 2 roky!
   Jsem si jistá, že i vám se bude líbit a ta pohádková, krásná atomosféra vás dostane.

..
__________________________________

• Přidávám ještě jeden trailer, tenhle je delší. Nevěděla jsem, který z těch dvou mám vybrat, tak jsem sem dala oba :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yuki  Tenshi Yuki Tenshi | Web | 1. února 2011 v 16:35 | Reagovat

Konečne jedna s tych klasichych rozprávok pre deti, tak som sa smiala ako nikdy :)

2 Reni Reni | Web | 7. března 2011 v 16:36 | Reagovat

Super film, pobavil :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.