Milý Johne

8. ledna 2011 v 16:42 | Rinka |  Filmy
Milý Johne
Voják John dostane dovolenou a na chvíli se vrací domů do Charlestonu ke svému podivínskému otci. Zářivé volné dny si krátí surfováním a odpočíváním na horké pláži. A právě tam jednoho dne potkává hezkou Savannah.
Jak to obvykle u romantických příběhů bývá, svede je dohromady náhoda a už při prvním setkání to mezi nimi pořádně zajiskří. Savannah si brzy zamiluje toho velikého, mlčenlivého a přitažlivého Johna, z kterého vyzařuje přirozený respekt. A Johnovi připadá chytrá, milá a krásná Savannah jako ztělesnění dokonalosti bez nejmenší chybičky.
Prožijí spolu zamilované dva týdny plné krásných plážových dnů. Potom ale musí John nastoupit zpátky do armády a to ty dva rozdělí.
Savannah musí čekat dlouhou dobu, než si John odkroutí svou službu ve válce, a aby jim to rychleji uteklo a byli pořád "spolu", píšou si dopisy.
Ale pak se staně něco, s čím ani jeden z nich nepočítal. John musí strávit ve službě další dva roky a Savannah už si není jistá, jestli bude schopná tak dlouho čekat...

Dear John
Váleční/Romantický/Drama
USA, 2010, 108 min.
Režie: Lasse Hallström
Hrají: Channing Tatum, Amanda Seyfried, Richard Jenkins, Henry Thomas, D.J. Cotrona, Cullen Moss a dalšíA máme tu další romantický film. Pár recenzí už jsem na něj četla, většinou je hodnocený jako průměrný a "bez šťávy" - jak jsem pochopila. No, ale po poravdě: zkuste v dnešní době najít nějaký opravdu dobrý romantický film, o kterém by někdo neřekl, že je to kýč, neoriginální nebo klišé!
Myslím, že Milý Johne je velmi slušný příspěvek do romantiky. Nápad dobrý, a je tam všechno, co od romantického filmu čekáme. Není sice nijak originální a převratný, ale přesto bych ho zařadila do škatulky ,nadprůměrný´. Tedy alespoň co se romantických filmů týče, protože dnes je opravdu těžké najít nějaký pěkný romantický film. Ale Milý Johne by vás rozhodně zklamat neměl.
Jsou tam krásné scény a perfektní obsazení hlavních postav. Amanda prostě sedla a ještě nikdy jsem neviděla Channinga hrát tak dobře! Oba působí sympaticky.

Pěkný film: ***
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.