Imaginární lásky

8. ledna 2011 v 17:23 | Rinka |  Filmy
Imaginární lásky
Marie, která se vyžívá v retro stylu, a gay Francis jsou dobří přátelé. Ale jednoho dne se do města přistěhuje okouzlující Nicolas a zavedený řád se ihned zpřehází.
Nicolasova hezká tvářička nikdy žádnou dívku (a mnohdy i chlapce) nenechala chladnou. Jeho výrazná osobnost a samolibé chování přitahuje lidi jako světlo vábící můry.
Když se s ním seznámí i Marie a Francis, ani oni neodolají Nicolasovu kouzlu. Mezi nimi pomalu vzniká, zpočátku neznatelný, souboj o lásku, zatímco Nicolas je začíná mít rád jako opravdové přátele. Sotva postřehne, že se Francis s Marií o něj perou jako psi o kost.
A proto tři kamarádi zůstanou kamarády jen krátkou chvíli. Věci jdou kupředu a vyvíjejí se, situace vrcholí a blíží se čas, kdy se trojka definitivně rozpadne. Někdo musí z kola ven a Francis s Marií se zoufale snaží získat si Nicolase každý sám pro sebe.

Les Amours Imaginaires
Drama/Romantický
Kanada, 2010, 95 min.
Režie: Xavier Dolan
Hrají: Monia Chokri, Niels Schneider, Xavier Dolan, Louis GarrelMyslím si, že buď vás tenhle film zděsí a znechutí, nebo vás naprosto uchvátí. Ale každopádně na vás silně zapůsobí - ať záporně, nebo kladně. Neexistuje tu však pojem "průměrný".
Neodhadnu, komu by se Imaginární lásky mohly líbit a komu ne. Tentorát je to jako sázka do loterie: prostě nezjistíte, zda se vám to bude líbit nebo ne, dokud se na to sami nepodíváte.
I když... Přece jen tady máme jednu jistotu: Pokud nemáte rádi gaye, tak se na to nedívejte. (PS.: A nemám ráda já vás, jestli máte něco proti gayům..!)
A můj názor na film? - Je skvělý. Sice tam jsou asi dvě scény, bez kterých bych se rozhodně obešla (A to já vydržím hodně! Tentokrát jsem však musela přetáčet.)
Není to klasický film. Je vhodný pro náročnějšího diváka, který ocení nové věci. A nečekejte sladkou romantiku, jde tu hodně o přátelství.
Zaujala mě výborná hudba. A kamera je také originální, netradiční. Musíte si na ni zvyknout. Také mě bavilo pozorovat Mariin styl - líbí se mi retro a ve filmu je dost ukázané.
Herci jsou úžasní: Niels Schneider pravděpodobně zapůsobí i na vás a co se týče Monii Chokri, tak ta naprosto zabodovala! To, jak umí pracovat se svým obličejem, je ohromné. Ani nepotřebuje mluvit (podívejte se na ukázku pod textem až do konce a pochopíte).

Skvělý film: ****

******************************************************************************


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.