Temné metro│svazek 1, 2

2. března 2009 v 15:44 | Arinka |  Manga
Jsem moc ráda, že mám tyhlety 2 díly Temného metra. Konečně manga i v ČR! xD Temné metro je už 2.manga v ČR, ta první je Dveře chaosu.
Nebudu to moc okecávat, jdem hned na recenzi.. =)

Napsal: Tokyo Calen
Nakreslil: Yoshiken
Žánr: horror

TEMNÉ METRO, SVAZEK 1
To, co se nalézá pod tunely tokijského metra je děsivější, než jste si kdy dokázali představit...

Hluboko pod Tokiem leží hranice mezi naším světem a zemí mrtvých - po níž vás bude provázet tajemný mladík jménem Seiya. Ve sbírce hrůzostrašných povídek sledujete spletité příběhy o smrti a prokletích tohoto strašlivého podsvětí, kde nevinné mládí padá za oběť duchům, číhajícím v podzemí Tokia.

OBSAH
Napíšu stručný recenze k jednotlivých povídkách. Taky napíšu můj osobní názor na tu povídku, ale neberte ho moc vážně, protože každý má názor jiný =)

Kapitola 1 GINZA - Herečka Anna dostala hlavní roli, po které tolik toužila. Po téhle roli však toužila a dívka Rei a když jí nedostala, spáchala sebevraždu v metru. Je plně rozhodnutá si Annu najít i po sebevraždě a přinutit jí, aby zemřela stejnou smrtí, jako ona. Do příběhu všakl zasáhne naprosto dokonale nakreslenej, NÁDHERNEJ Seiya..
Výborná povídka, moc se mi tam líbily ty krvavý schody.. xD Ale většina asi noví, co to plácám. Hlavní hrdninka - Anna - je nakreslená i na obálce mangy a podle mého názoru naprosto oprávněně.

Kapitola 2 SHIBUYA - Hezká, roztomilá středoškolačka Masato chtěla zachránit svou kamarádku před kuplíři a tak šla na rande, které jí kuplíři dohodli místo ní. Objetuje se tak pro svou kamarádku, ale netuší, že bude muset objetovat i svůj život - dohozený chlap ji zavraždil. Když už je pak mrtvá, rozhodne se mstít mladým kuplířům za to, co jí provedli, netuší však, že mezi kuplíře se připletl naprosto nevinný Naboru. Jen Seiya ví, kdo má přežít a kdo ne.
Tahle 2.povídka byla sice docela krátká, ale mě se moc líbilo, jak byla nakreslená. Nejlepší v ní asi byl ten ostatnatej drát. Viděli jste Loď duchů, jak je tam na začátku všechny ten drát rozřízl? Tak v téhle povídce je ten drát omotanej okolo celýho šlověka a když se pak škubne...

Kapitola 3 IKEBUKURO - Aoshima je nový vlakový operátor v metru na stanici Ikebukuro. Ovšem z této stanice většinou operátoři končí v nemocnici nebo blázinci, protože vidí před metrem chlapa, který se pořád dokola snaží zabít, i když už je mrtvý. Aoshimova první směna nedopadne zrovna normálně..
Tohle je podle mě nevýrazná povídka. Naštěstí není moc dlouhá..

Kapitola 4 SHINJUKU - Natsuko je zamilovaná do Jina. Když jí pak on odmítne, protože pro něj není moc bohatá, chce to Natsuko skončit tím, že zabije sebe i jeho. Jin jí to ale nedovolí - zavraždí ji. Ale Natsuko ho i po smarti miluje a je přesvědčená, že když spolu nemohli žít živí, budou spolu žít mrtví..oba
Tak povídka byla fantastická! ♥ Moc se mi líbila.. Hlavně Jin byl krásně nakreslenej, nato, jakej to byl parchant.. xD

Kapitola 5 MENJI-JINGUMAE - Když byla Wakana malá, prožila si hrozný zážitek. Duchové napadli jejich metro a Wakana málem umřela - naštěstí ji zachránil Seiya. Od té doby ho Wakana pořád hledá.. A najde ho, jenže trošku jiným způsobem, než by si přála - minulost se bude opakovat.
Tohle byla taky moc dobrá povídka =)

To byl 1.svazek.. Moc mě to bavilo! =)
TEMNÉ METRO, SVAZEK 2
Na občany Tokia čeká hrůza a děsivé lekce, které mohou učit jen mrtví. V této druhé sbírce podnítí servírka z kavárny žárlivost. Matka, která nedokáže unést zodpovědnost za výchovu svého dítěte, spáchá strašlivý zločin. Prastarý meč probouzí šíleného samuraje. A nakonec - osamělý průvodce Seiya odhaluje vlastní tragickou minulost a povahu svých darů, které jsou jeho prokletím.

OBSAH

Kapitola 6 AKIBAHARA - Podnítí servírka z kavárny žárlivost. Morio udělá všechno pro to, aby zachránil svou milovanou servírku. To ale neví, že bude muset zajít až do "mrtvého světa", protože není jediný, kdo chce mít úžasnou servírku pro sebe. Chtějí jí totiž i mrtví..
Tahle povídka mě moc bavila, byla skvělá! Servírka YuuYuu je i na hlavní obílce mangy, což si podle mě zaslouží =)

Kapitola 7 KORAKUEN - Matka, která nedokáže unést zodpovědnost za výchovu svého dítěte, spáchá strašlivý zločin. Dítě pak hledá i po své smrti někoho, kdo by ho měl rád.. Zřejmě si neuvědomuje, že když je mrtvé nahání "trošku strach.."
Tohle byla taky skvělá povídka ♥ =)

Kapitola 8 ASAKUSA - Prastarý meč probouzí šíleného samuraje. A Samuraj si zavzpomíná na staré dobré časy právě v tokijském metru. Po tolika letech, co nikoho nezabil si to přece musí vynahradit..
Tahle povídka mě moc nebavila, ale je to jen můj osobní názor, protože nějaký samurajovbé mě moc neberou.. Ale děj to mělo zajímavej =)

Kapitola 9 OMOTE SANDO - A nakonec - osamělý průvodce Seiya odhaluje vlastní tragickou minulost a povahu svých darů, které jsou jeho prokletím. Jak to dopadne, když si Seiya dovolí ten luxus mít někoho rád?
Tak tohle byla úplně nejlepší povídka ♥ Tak tam byla krátká lovestory s tragickým koncem =( Ale co se dá dělat no.. Seiya je prostě borec! =)

Bonusové stránky - Ty mě taky moc bavily! xD Nejlepší bylo Tajemsví dýmu a Seiyova volba.. xD jsem se zasmála. A pak tam jsou ještě medailonky důchů z 1 a 2 svazku.
Koneec! Fíha, tenhle článek mi dal ale zabrat! Tak v tom případě - zákon schválnosti - ho určitě nebude nikdo číst XD Teď kdyby se mi to smazalo, tak bych ten PC roztřískala.. jen ho předem varuju, aby si nic nedovoloval.. xD

Co se týče té mangy, celá mě moc moc bavila =) Už se těším na další díly, až konečně výjdou i v ČR. Četla jsem někde na netu, že mají být asi 4.svazky, tak uvidíme =)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 GuGluGi •••►SBéčko GuGluGi •••►SBéčko | Web | 2. března 2009 v 17:29 | Reagovat

Tak tenhle druh knížek, fakt nic pro mě ;)

Tohle mě naprosto vůbec neláká ...

snad nevadí, alespoň píšu svůj názor =))

Ale ten obal té knížky je docela zajímavej, to je to Manga?? :)

2 Kaira-kun →SB← Kaira-kun →SB← | Web | 2. března 2009 v 19:45 | Reagovat

já už su ten 2.díl musim obědnat! Já se těšim na tu Seiovu minulost. A je tam teda tragický konec!? T-T to já asi čist nebudu!!! Nenávidim blbý konce! A nebo si to přece jenom přečtu... XD

3 lina lina | Web | 5. března 2009 v 18:10 | Reagovat

jo temné metro:D ty bonusové stránky jsou mega:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.