Neohrožená 6: Pomsta

10. března 2009 v 16:27 | Arinka |  Knihy
Autor: Francine Pascalová
Počet stran: 183
Žánr: akční, romantika

Přepadej staré,
a budeš zbabělec.

Přepadej slabé,
a budeš ještě slabší.

Přepadej mladší,
a budeš ubožák.

Přepadej mé přátele...
A máš to spočítaný.

Žádná pravidla, žádné hranice, žádný strach.

NEOHROŽENÁ
dívka narozená bez genu strachu.

Recenze:
Ed se od Heather dozví, že na škole řádí gang, který znásilňuje spolužačky. Jeho členové to berou jako sport, za každou zneužitou a poníženou dívku si připíšou body jako při tenise. Ed se svěří Gaie, ale ta mu nevěří, protože na něho vlastně nemá čas - zabývá se svou nešťastnou láskou k Samovi a na nic jiného nemá ani pomyšlení. Ale pak se gang pokusí znásilnit její kamarádku Mary - a nakonec i ji, Gaiu. A co je k nevíře, na potrestání násilníků se tentokrát stejnou měrou podílí Ed i Gaia...

Úryvek:
Žuchnul čtyři patra dolů - a zabil se.
Nesnáším šikanu. Nesnáším chlapy, co si myslí, že můžou dyrigovat ženy jako loutky. A kdykoliv dostanu šanci nakopat nějakýho grázla do koulí za to, že mlátí hoku většinou sotva poloviční než je on sám, jsem za tu svou prazvláštní neohroženost vděčná. Je to jeden z mála okamžiků, kdy si dočista zapomenu připadat jako zrůda, kdy netou žím být normální - což se beztak nikdy nemůže stát. Protože bez ohledu na to, jak málo rozhoduji o svým vlastním životě a jak málo odvahy dávám najevo, když jde o Sama nebo kamarádství nebo vůbec svěřovánbí se lidem, dokážu udělat něco pro slabšího, než jsem já.
Pro toho, kdo prohrává.
A v takový chvíli se cítím fakt nádherně naživu, protože ať se považuju za sebevětšího siláka, ten prohrávající mi vždycky děsně připomíná mě.
Můj komentář: Další suprovej díl, co dodat.. xD

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peetra Peetra | Web | 12. března 2009 v 22:16 | Reagovat

No jo co dodat, asi si vážne budu muset rozbít to prase XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.