Neohrožená

29. prosince 2008 v 22:19 | Arinka |  Knihy
Autor: Francine Pascalová
Počet stran: 173
Žánr: akční, romantika

Jsem silná.
Jsem mrštná.
Jsem naštvaná.
Jsem nezkažená.
Jsem osamělá.

Jsem Gaia.
Jsem stejná jako vy.
Ale ne úplně - jsem totiž
NEOHROŽENÁ
Recenze:
Sedmnáctiletá studentka Gaia má jméno jako bohyně a má také nadlidské schopnosti, i když o nich ví pouze ona - narodila se ,,bez genu strahu", takže nejenom že se ničeho nebojí, ale současně má i v normálních situacích tolik síly a zručnosti a vytrvalosti, jako jiní lidé mají jen v adrenalinových (stresových) situacích. Vzhelem k tomu, že tahle ,,Superdívka" žije v současném New Yorku a ve čtvrti plné násilí, obě vlastnosti bohatě využívá.
Gaia bydlí u George, tatínkova dávného kamaráda, a Elly, jeho manželky. Na tatínka se zlobí, protože před pěti lety, po maminčině tragické smrti, se vypařil a od té doby se jí slůvkem neozval. Gaia ho považuje za zrádce, netuší, že pracuje na tajném úkolu pro CIA a k dceři se nesmí přiblížit především kvůli jejímu vlastnímu bezpečí.
Ed je Gaiin jediný kamarád. Také je upoutaný na invalidní vozík, je do ní tajně zamilovaný a občas jí jde na nervy. A Gaia je zamilovaná do Sama, který chodí s Heather. Ze žárlivosti Gaia neupozorní Heather, že v parku řádí násilník, a když Heather skončí s bodným poraněním v nemocnici, Gaia se cítí provinile a rozhodne se násilníka sama dopadnout a vlastnoručně zneškodnit. Ale nějak se k tomu přimotá i Sam a všechno je složitější, než vypadalo původně. Ostatně ani George, ani Ella nejsou tím, na co vypadají...

Úryvek:
,,Nechte ji odejít!" požádal pevným hlasem.
Grázlův úsměv vypadal díky napuchlým, znetvořeným rtům groteskně, rozbíhal se do nečekaných úhlů. ,,Můj kámoš CJ tvrdí, že mu šlápla na kuří voko."
Jeden z chlápků s kapucí popošel dopředu a popadl Gaiu za ramena. Odtáhl ji stranou od Sama a drsně ji objal, takže obě paže jí přitiskl k bokům.
Samovi začalo svítat, jaká hrůza z toho může vzejít. Do hrdla mu stoupla pachuť žluči. Vztek smíchaný se strachem vytvořil hluboké zoufalství.
Gaiiny obrovské oči mocně žhnuly...

Můj komentář: Tak to byl první díl serie NEOHROŽENÁ. Díky Bohu, že je mám všechny xD Moc se mi to líbilo a těch 173 stránek uteče jako voda. Ani jsem se nenadála a už jsem byla nějak v půlce knížky! XD Je to skvěle napsaný a hodně rychle to utíká =)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Peetra Peetra | Web | 21. února 2009 v 9:40 | Reagovat

No supr konečně je tu uí nějaká sedmnáctka!!:D ne jen pořád ty šestnáctky XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.