Daň peklu

29. prosince 2008 v 22:15 | Arinka |  Knihy
Autor: Holly Blacková
Počet stran: 234
Žánr: Fantasy, Romantika, Horor
...Click celý článek...

Recenze:
O šestnáctileté Kaye Fierchové, harcující po světě s matkou-rockerkou, se povídá, že je divná. Nechodí do školy, vede zvláštní řeči a ustavičně si vymýšlí báchorky, které jí nevěří ani její nejlepší kamarádka Janet. Když se však Kaye povede oživit kolotočového koně s ulámanýma nohama, uhranout Janetina kluka, poté natrefint na zraněného elfa a ještě jí na okno zaťukají skřítčí kamarádi z dětství, je nad slunce jasnější, že tu doopravdy něco nehraje. Bodláčnice, Loutnička a Špičák dívce prozradí, že k nim má blíž, než si sama myslí. Proto ji požádají, aby jim pomohla v boji s elfskými mocipány, neboť se naplnila sedmiletá lhůta a jejich národ musí o halloweenské noci přijetím Pekelné daně stvrdit své vazalství vůči kouzelnému dvoru Prokletých. Ale pokud by se Kaye odhodlala stát obětinou, smlouva zůstane naplněna a skřítkové by získali svobodu. Dívka prosbu vyslyší a spolu s Janetiným bratrem Cornym pronikne do bezcitného světa Neviditelných. Jakou úlohu však hraje v téhle nemilosrdné říši záhadný Roiben, kterého zachránila před jistou smrtí a který je tak přitažlivý? Je celá hra na obětování vážně jenom jako, anebo navzdory všem skřítčím ujištěním začalo jít do tuhého, protože za celou záležitostí stojí kdosi mocnější a Kaye čeká boj o holý život v kulisách, jež jsme vyhradili snům a pohádkám?
Napínavý fantasy román Holly Blackové vypráví o dvojí tváři svobody i o ceně, která se za její poznání platí.

Úryvek:
Plivnice. Znělo to tak... rozpustile. Když na to pomyslela, bezděčně se usmála. Takže patří ke kouzelným stvořením. Třeba má křídla jako Loutnička nebo hbité prsty jako chudák Chrupavka. Když si však vzpoměla na matku, útroby se jí sevřely. Matku, jejíž hlavu držela nad záchodovými mísami... matku, která ji vláčela z bytu do bytu a z baru do baru na cestě za nepolapitelným snem. Matku, která jednou rozšlapala Kayeino oblíbené cédéčko, protože už ,,měla plný zuby tý děvky bez talentu". Ale i matku, která jí nikdy neřekla, že je divná, která se za ni vždycky postavila a nikdy, nikdy ji neobvinila z toho, že si vymýšlí.
Co by si máma pomyslela, kdyby věděla, že ta holka, která s ní šestnáct let žila, není její dcera? Protože její skutečnou dceru měly na svědomí čachry Neviditelných.

Můj komentář: Fakt úžasná knížka! Jedná z mých nejoblíbenějších! =) Jsou tam všechny skvělý prvky: fantasy, romantika i horor, prostě úžasný. Taky to je zajímavě napsaný ..rozhodně ne moc slušně xD.. Prostě DOPORUČUJU!! xD
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.